Google oficiálně vydal systém Android P, tedy Android 9 Pie

Google oficiálně oznamuje nový android systém. Jeho jméno je tedy Android 9 Pie. Od dnešní dne se dostává na mobilní telefony ve stabilní verzi a to pro mobily Pixel. Zařízení výrobců, kteří byli součásti beta programu s Google, tak obdrží aktualizaci ke konci roku. Android Pie (koláč) je devátá verze nástupce Android systému. Předešlý systém se jmenoval Android Oreo. Tato aktualizace na novou verzi […]

Android P

Google oficiálně oznamuje nový android systém. Jeho jméno je tedy Android 9 Pie. Od dnešní dne se dostává na mobilní telefony ve stabilní verzi a to pro mobily Pixel. Zařízení výrobců, kteří byli součásti beta programu s Googletak obdrží aktualizaci ke konci roku.

Android Pie

Android Pie

Android Pie (koláč) je devátá verze nástupce Android systému. Předešlý systém se jmenoval Android Oreo. Tato aktualizace na novou verzi disponuje funkcemi jako je strojové učení, což dělá telefon ještě chytřejším.

Adaptivní baterie a jas. Co to je?

První funkci je adaptivní baterie, která dokáže rozpoznat, která aplikace využívá méně a odstřihne ji od baterie, takže se vlastně nebude používat. Další funkcí je i adaptivní jas, což je vlastně stejné, protože bude automaticky nastavovat světlost displeje na základě aktuální pozice.

Android 9 Pie koláč

Android 9 Pie koláč

Dále stojí za řeč právě strojové učení, které dokáže udělat vykonávat jednotlivé úkoly mnohem rychleji. Kousky je nová funkce, kde aplikace mohou být vloženy do vašeho vyhledávání a tím vykonat daný úkol mnohem rychleji. Co se týče strojového učení, tak je to něco jako superfetch na Windowsu.

Kousky

Kousky

Akční aplikace

Dále tady máme akční aplikace, tedy aplikace, které jsou vloženy do launchera na základě vaší denní aktivity. Můžete tak vidět tlačítko pro rychlou navigaci do vaší práce v ranních hodinách nebo zapnout playlist ve svých sluchátkách. Toto všechno vylepší další používání telefonu a vám tak bude ulehčená celková práce.

Akční aplikace

Akční aplikace

Na spodní straně pouze dvě tlačítka a ovládání gesty

Android Pie taktéž představuje nový navigační systém. Tři tlačítka na spodní straně telefonu byly nahrazeny dvěma a přesunutím prstu po spodní části se dostanete do další aplikace. Můžete ovládat daný obsah bez toho, aniž byste ho vybrali, což je skvělé. Funguje to také i na kopírování textu a vkládání a to za pomocí vylepšeného chytrého výběru textu.

Přehled

Přehled

Vylepšené notifikace

Notifikace byly taktéž aktualizovány a to s hezkými ikonkami, které jsou tentokrát zakulacené a taktéž jdou vidět zprávy s možností rychlé odpovědi.

Notifikace

Notifikace

Později bude systém doplněn ještě novými funkcemi

Později tento rok bude systém ještě doplněn novými funkcemi, jako je sledování využití jednotlivých aplikací a následně ukončení v případě, že telefon využíváte příliš často. Dále je tady mód nerušit, který zamezí veškerému přístupu k telefonu.

Digital Wellbeing

Digital Wellbeing

Tohle všechno bude nový systém mít a zároveň disponuje několika bezpečnostními aplikacemi. Pokud máte Pixel telefon, tak už nemusíte čekat a aktualizaci byste měli co nejdříve očekávat.

Zdroj