Vypnout reklamy

Exynos 2200 již tento rok se zaměřením na hráče

Hry se na mobilní telefony dostávají v hojném počtu a začínají být zajímavé i pro větší vývojářská studia. S novinkami, jako jsou čipy s grafickým rozhraním, které můžeme mít i na PC je něco neuvěřitelného. Právě Exynos má mít GPU jednotku od AMD.

Nový čip se bude nazývat tedy Exynos 2200 a má dorazit ještě před únorem 2022, kdy se představuje nový telefon Galaxy S22. Čip se většinou představí měsíc před tímto představením nového vlajkového telefonu.

Samsung sdělil, že připravuje malý dáreček pro ty, kteří milují hraní her na mobilu. To naznačuje, že Exynos 2200 může být orientován zájmena na hráče a je pravděpodobné, že dorazí s vysoce výkonnou GPU jednotkou.

Samsung vydal emotivní video ohledně dítěte, které nemůže být se svými kamarády, ale díky mobilním hrám je s nimi alespoň ve spojení.

Samsung tradičně neinformuje o použité technologií, ale je možné, že tento čip je postaven na 4nm FiNFET procesu s Radeon mobile GPU, která přinese HDR do her, ray-tracing nebo variabilní stínování v mobilních hrách. Tyto funkce jsou nyní k dispozici na konzolích a PC.