Vypnout reklamy

Facebook Messenger bude lehčí a nabídne end to end šifrování

Facebook Messenger

Facebook měl nedávno svou konferenci F8, kde představovali nové funkce a aktualizace, které firma Facebook bude pomalu aplikovat. Messenger je v tuto chvíli ta nejlepší aplikace pro chat a společnost se poohlíží potom, že předělá design a zlepší uživatelské rozhraní od základu.

Klíčem této konference byla bezpečnost a zároveň se budou snažit zlehčit komunikace s kamarády.

První hlavní změnou v této nové aplikaci, je menší balíček aplikace a Facebook ho nazval „LightSpeed“. Nová aplikace bude podle všeho mít pod 30MB a hlavně se spustí pod 2 sekundy. Což je 3x méně, než u nynější Messenger aplikace.

Facebook Messenger
Facebook Messenger

Facebook podle všeho přepsal celý kód aplikace a tím dokázal aplikaci celkově zmenšit. Krom menší velikosti aplikace dorazí se šifrováním end-to-end a zároveň spojí aplikaci s Instagramem, WhatsAppem.

Facebook Messenger
Facebook Messenger

Další novou funkcí v Messengeru bude záložka kamarádi, která nahrazuje záložku „Lidé“. Objeví se vám v záložce veškeré příběhy a obsah, který vás zajímá od nejbližších přátel. Facebook však upozornil, že tato funkce je teprve v počátku a bude k dispozici až ke konci roku.

Vylepšené video hovory

Facebook uživatelé využívají také video hovory a je jich na 410 miliónu. Každý měsíc tak zavolá svým nejbližším 410 miliónu. Firma se rozhodla spustit novou funkcí. Můžete tak společně sledovat videa při video volání.

Facebook Messenger na PC
Facebook Messenger na PC

Firma se také rozhodla vytvořit aplikaci pro PC a to jak pro MAC, tak i pro Windows. Poté budou moci lidé chatovat a volat video hovory stejně jako na mobilu. Nicméně tohle již funguje i přes webovou aplikaci.

Kdy se však nový messenger dostane na svět není úplně jasné, protože firma prozatím veškeré nové funkce testuje.

Zdroj