Vypnout reklamy

Facebook představil nový nástroj pro ochranu dětí a jejich soukromí

Instagram zavádí do aplikace nový systém kontroly. Testuje tak znemožnění napsat dospělému zprávu ze strany teenagera, který se snaží kontaktovat dospělého, který byl

Meta je neustále pod palbou různých regulátorů a státu, pro to, že Meta neděla dostatek pro ochranu dětí na Facebooku a Instagramu a proto firma nyní zveřejnila nový nástroj, který tohle má napravit.

Společnost přidává více filtrů pro funkci „Lidi, které možná znáte“ a omezují počet kamarádů, seznam viditelnosti a možnost přiřadit nový nástroj k tomu, aby byla omezena možnost šířit intimní obrázky.

Funkce Lidi které možná znáte funguje na tom, že nalézá i starší zapomenuté přátele, ale nyní nebude ukazovat nebezpečné nebo podezřelé účty, které byly nedávno nahlášeny jakoukoliv mladou osobou. Možnost napsat zprávu lidem, kteří nejsou plnoletí, tak zmizí a zároveň zmizí u těch, kteří jsou podezřelí z nevhodného chování.

Ve chvíli, kdy mladý teenager bude chtít napsat dospělému zprávu, tak bude po něm vyžadováno, aby řekl, jestli osobu zná z reálného života.

Noví tenageři, kteří se registrují na Facebook, ač jich je už málo, tak v nastavení soukromí budou mít předem vybráno ty nejpřísnější možnosti pro ochranu soukromí a to je například, kdo může vidět seznam přátel, lidi, stránky, příspěvky a další. Podobná funkce míří i na Instagram.

Meta totiž spolupracuje i s Národním centrem pro pohřešované a zneužívané děti.