Vypnout reklamy
1.2.2019

Čtvrté čtvrtletí roku 2018 bylo pro Samsung špatné

Prodeje mobilních telefonu celosvětově klesají a je pravděpodobné, že v nejbližší době se nechystá trh tento stav změnit. Nejvíce to zasahuje firmu Apple a Samsung, mezitím co Huawei dokáže jít proti trhu.

Poslední tři měsíce roku 2018 byly pro Samsung docela problematické a to hlavně pro mobilní divizi, která má menší zisk, než dva roky zpátky a ani divize pro výrobu čipů tomu nepomohla.

Prodej paměťových čipů taktéž klesají a je možné, že tento trend bude v prvním čtvrtletí pokračovat. Samsung však dokázal ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 vygenerovat zisk okolo 9.7$ miliard.

Finanční výsledky firmy Samsung

Finanční výsledky firmy Samsung

Nicméně jak čtvrtletí, tak i roční srovnání ukazuje pokles a to jak prodeje, tak i zisku. Pro trh s mobilními telefonu je typické, že jsou lukrativním zbožím v posledním čtvrtletí roku. Nicméně teď je to jinak a firma se potýkala s problémy. Propadl se zisk jak divize pro mobilní telefony, tak i pro čipy. Firma zažila nejhorší výsledek za poslední 3 roky.

Samsung říká, že pokles je celkově celosvětový, kdy se mobilní prodeje moc neprodávají. Nicméně stejný problém má i APPLE a to s Čínskými výrobky a proto je potřebovat reagovat na tento stav co nejrychleji.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.