Vypnout reklamy

Flexibilní OLED displeje na vzestupu

Vydáno dne: 4.9.2018

Podle poslední zprávy, která byla publikovaná v pondělí Samsung očekává vzestup poptávky po flexibilních displejích. Konkurence se bude snažit ukousnout si kousku koláče z trhu Samsungu, jelikož právě Samsung bude první technologickou firmou, která flexibilní OLED displej bude mít. Nicméně Čínská společnost BIE se snaží být hlavním dodavatelem flexibilních displejů OLED pro Apple a následně LG Display […]

Podle poslední zprávy, která byla publikovaná v pondělí Samsung očekává vzestup poptávky po flexibilních displejích. Konkurence se bude snažit ukousnout si kousku koláče z trhu Samsungu, jelikož právě Samsung bude první technologickou firmou, která flexibilní OLED displej bude mít. Nicméně Čínská společnost BIE se snaží být hlavním dodavatelem flexibilních displejů OLED pro Apple a následně LG Display se snaží vytvořit limitní počet těchto středních velikostí flexibilních OLED displejů.

Většina skládacích telefonu má být vydaná právě příští rok a právě tyto telefonu potřebují flexibilní OLED displeje. Otázkou však je, jestli takové telefony s flexibilními displeji budou dobře odolávat vysokým nárokům uživatelů, kteří telefon budou neustále otevírat a zavírat. Problém může nastat v ohybu flexibilního displeje, který se třeba časem opotřebuje.

Samsung OLED flexibilní

Samsung OLED flexibilní

Samsung uvedl, že displeje poskytne firmám jako je Oppo nebo Xiaomi. Popravdě vzorky displejů již byly do těchto dvou firem doručeny. Společnost očekává na 1 miliónu prodaných flexibilních OLED displejů příští rok a 5 miliónu do roku 2020.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: