Vypnout reklamy

Fotografie pořízené telefonem OnePlus 7 Pro

Vydáno dne: 2.5.2019

Nové fotografie pořízené telefonem OnePlus 7 Pro máme k dispozici. Fotoaparát telefonu OnePlus 7 Pro je v něčem lepší, než 6T.

Nový telefon OnePlus 7 Pro bude oficiálně představen 14. května. Jedná se o nejdražší telefon OnePlus od počátku. Tento rok firma má svou strategií rozdělenou na dva telefony OnePlus 7 a jeden z nich bude nástupcem 6T. Avšak je tady ještě verze “Pro”, která vyhrává soutěže v oblasti kvality displeje a trojitého fotoaparátu.

Kvalita ZOOM

Jeden z těchto tří senzorů je 3x teleskopický zoom. Ještě s modelem, který nebyl představen vyfotil pár fotografií ze závodů F1.

Fanoušci také řekli, aby firma OnePlus zaměnila zbytečný druhý senzor na zadní straně u 6 a 6T za ZOOM senzor a OnePlus je vyslyšelo, alespoň u verze 7 Pro.

Ovládání kamery se od telefonu 6T vůbec nezměnilo. Můžete přibližovat objekty svým 10x digitálním ZOOM. Není zde žádná “chytrá” detekce scén.

OnePlus 7 Pro ZOOM
OnePlus 7 Pro ZOOM

Kvalita fotografií je podle všeho nižší, jde vidět méně detailů, více šumu a není tak kontrastní a to ve chvíli, když uděláte 5x ZOOM, kdy oproti Huawei P30 Pro je na tom OnePlus hůře.

ToF senzor není

Taktéž tady není k dispozici žádný hloubkový ToF senzor. Mezi zmáčknutím spouště a opravdovým vyfocením je odezva 0.š sekundy. Automatické HDR nastavení je lepší než tomu bylo minulých OnePlus telefonech. Zároveň HDR nabízí věrohodnější barvy.

OnePlus 7 Pro a HDR
OnePlus 7 Pro a HDR

Portrétový mód je taktéž “více přírodní” a bokeh efekt se blíží více profesionálním čočkám v kompaktních fotoaparátu. Zpracování takového efektu je mnohem lepší, než na telefonu OnePlus 6T.

Hlavní fotoaparát

Hlavní senzor na fotoaparátu disponuje rozlišením 12MPx a na tomto prototypu, kde byly fotografie pořízeny, nebyla možnost využít 48MPx. Právě toto ponížení rozlišení pak má za následek zredukování šumu, ale stále méně, než co dělá algoritmus u Huawei.

Noční mód je vylepšený oproti telefonu OnePlus 6T. Je možné, že lepší optika zlepšila celkový výsledek, ale vyfocení dané scenérie je o něco pomalejší, než s normálním automatickým módem.

OnePlus 7 Pro noční mód
OnePlus 7 Pro noční mód

Uvidíme tedy 14. května.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: