Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Note 9 rozebrán – jak funguje chlazení?

Vydáno dne: 22.8.2018

Nový telefon Samsung Galaxy Note 9 se představuje jako klasický manažerský telefon i jako herní. To znamená, že Samsung musel zabudovat do telefonu nový systém chlazení “karbonové vodní chlazení”. Ještě pár dní předním, než se telefon dostal na trh, tak jeden YouTuber měl tento telefon u sebe. Vůbec se toho nebál a bylo mu jedno, […]

Nový telefon Samsung Galaxy Note 9 se představuje jako klasický manažerský telefon i jako herní. To znamená, že Samsung musel zabudovat do telefonu nový systém chlazení “karbonové vodní chlazení”.

Ještě pár dní předním, než se telefon dostal na trh, tak jeden YouTuber měl tento telefon u sebe. Vůbec se toho nebál a bylo mu jedno, jestli telefon zničí. Jedná se totiž o YouTubera, který se tímto živí. Vyhledával tak chladící systém mobilního telefonu, který by měl mít vodu kolující kolem telefonu.

Výsledek můžete vidět na videu, kde se v čase 5:20 dostává právě k chladicímu systému. Je zde troška vody, ale velmi rychle po otevření vyprchá do atmosféry. Jedná se o vakuum, takže po otevření vše zmizelo. Právě skrze ultra tenké vlákna proudí voda mezi teplou a studenou části chladícího systému. Kde je karbon, to opravdu nevíme. Nicméně jedná se o velké vylepšení chlazení mobilního telefonu.

Zdroj

Buroň Tomáš