Vypnout reklamy

Největší model Galaxy S10 bude mít až 16 MPx širokoúhlý senzor u kamery

Samsung chce konkurovat telefonu Huawei P20 Pro. Samsung bude implementovat tři fotoaparáty u největšího modelu Galaxy S10 příští rok. Avšak detaily, jak vysoké rozlišení dané senzory zvládnou, tak o nich ani zmínka. Nicméně dnes už víme. Největší model se bude prodávat pod Galaxy S10 Plus. Tento telefon je v této chvíli vyvíjen pod kódovým označením Beyond2. Toto zařízení […]

Samsung Galaxy S10 snímač otisků

Samsung chce konkurovat telefonu Huawei P20 Pro. Samsung bude implementovat tři fotoaparáty u největšího modelu Galaxy S10 příští rok. Avšak detaily, jak vysoké rozlišení dané senzory zvládnou, tak o nich ani zmínka. Nicméně dnes už víme.

Největší model se bude prodávat pod Galaxy S10 Plus. Tento telefon je v této chvíli vyvíjen pod kódovým označením Beyond2. Toto zařízení bude mít podle všeho hlavní senzor 12 MPx a stejnou variabilní clonu, jakou známe v Galaxy S9. Jedná se o clonu, která se dokáže přizpůsobit světelným podmínkám a to od f/1.5 do f/2.4.

Kvalitní druhý senzor se širokoúhlým zorným polem

Nicméně dnes vyšlo na povrch, že Samsung použije nový 16 MPx senzor se širokým zorným polem až 123 stupňů, což může způsobovat rybí oko, ale nemusí. Už třeba u Galaxy S9 lze trošku pozorovat tento jev. U Galaxy S10 bude mít clonu f/1.9, tedy senzor s 16 MPx. S tímto senzorem Samsung nebude podporovat automatické ostření nebo optickou stabilizaci obrazu.

Třetí senzor jen u prémiového telefonu „Plus“

Další senzor zde bude na zoom a tedy s 13 MPx a clonou f/2.4. Není však jisté, kolika stupňový zoom to bude.

Dva menší telefony s kódovým označením „Beyond0“ a „Beyond1“, budou mít duální fotoaparát, kde druhý senzor je vždy pro široké zorné pole a třetí senzor se „zoom“ bude jen u prémiového telefonu.

zdroj: phonearena