Vypnout reklamy

Geekbench 5 je nový testovací násatroj, který odráží realitu dnešního výkonu a tím jsou bodová ohodnocení telefonu mnohem přesnější.

12.9.2019

Geekbench 5 má oficiálně nový model. Přichází pouze se 64-bit.

PrimateLabs, kteří stojí za Geekbench platformou, tak právě oznámila nejnovější verzi Geekbench 5. K dispozici je na Windows, Linux, macOS a iOS, Android.

Geekbench test platforma
Geekbench test platforma

Autoři říkají, že výpočty CPU i GPU teď pracují tak, jak by měli. Odráží tak realitu nynější aplikací. Je zde i tmavý mód pro macOS s iOS 13 bude mít tuto podporu. Nová verze Geekbench 5 ukončuje podporu 32-bit procesorů a operačních systémů. V této chvíli bude moci tento testovací nástroj využívat velká data pro delší časový úsek.

Testy mobilních telefonu se tedy zase změní a nemusí v této chvíli reflektovat správné bodové ohodnocení oproti předchozímu měření. Nová verze aplikace lépe pracuje s více vlákny a využívá tak výkon procesoru mnohem lépe.

Nové výpočty GPU

Změna je hlavně ve výpočtech GPU, kde je tentokrát podpora Vulkan, CUDA, Metal a OpenCL. Nové testy také pracují s modelem, kdy je GPU jednotka v některých chvílích přetaktovaná, aby dodala dostatečný výkon.

Geekbench test platforma
Geekbench test platforma

To znamená, že skóre v Geekbench 5 nemůžeme porovnávat s testy s Geekbench 4.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.