Google a Garmin spolupracují na život zachraňující možnosti SOS přes satelit

Google chce vstoupit do oblasti záchrany životů a nabízet možnost volání o pomoc pomocí satelitu, a prý si na tom chce pomoci od společnosti Garmin.Nedávno se objevily zprávy o tom, že...
Google a Garmin spolupracují na život zachraňující možnosti SOS přes satelit

Google chce vstoupit do oblasti záchrany životů a nabízet možnost volání o pomoc pomocí satelitu, a prý si na tom chce pomoci od společnosti Garmin.

Nedávno se objevily zprávy o tom, že Google plánuje rozšířit své služby a začít nabízet možnost volání o pomoc přes satelit. Tato inovace by mohla být životně důležitá pro lidi, kteří se nacházejí v obtížné situaci na odlehlých místech, kde signál mobilní sítě není dostupný.

Podle informací získaných z důvěryhodných zdrojů se zdá, že Google spolupracuje s renomovanou společností Garmin, která je známá svými navigačními přístroji a vybavením pro outdoorové aktivity. Garmin by měl poskytnout technologii a know-how, které umožní implementaci této nové funkce do Google aplikací.

Tato nová možnost volání o pomoc by fungovala jednoduše – stačilo by stisknout předdefinované tlačítko nebo vybrat SOS v menu aplikace na chytrém telefonu. Následně by telefon vyslal signál na satelit a pomoc by byla vyžádána. Tato funkce je velmi podobná již existujícím satelitním komunikátorům, ale Google by tímto krokem přinesl možnost volání o pomoc běžným uživatelům svých aplikací.

Zatím není jasné, jakým způsobem by tato funkce fungovala v praxi a jak by byla zajištěna dostupnost signálu ze satelitu na celém světě. Ale s tím, že Google a Garmin spojily své síly na tomto projektu, je pravděpodobné, že se bude jednat o efektivní a spolehlivou službu.

FAQ:

Q: Jaké jsou možnosti volání o pomoc pomocí satelitu u Google?

A: Google plánuje rozšířit své aplikace tak, aby umožnily volání o pomoc přes satelit. Tato funkce by byla dostupná prostřednictvím chytrých telefonů.

Q: S kým spolupracuje Google na tomto projektu?

A: Google si na tomto projektu pravděpodobně pomáhá od renomované společnosti Garmin.

Q: Jak by tato funkce fungovala?

A: Uživatelé by mohli stisknout předdefinované tlačítko nebo vybrat SOS v menu aplikace na svém telefonu a následně by byla pomoc vyžádána prostřednictvím satelitu.

Q: Bude tato služba dostupná po celém světě?

A: Ještě není jasné, jak by byla zajištěna dostupnost signálu ze satelitu na celém světě, ale Google a Garmin pravděpodobně pracují na spolehlivém řešení.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/garmin-rumored-to-aid-google-with-sos-via-satellite-for-android-in-150-countries_id150161