Vypnout reklamy

Google bude vyžadovat po výrobcích regulérní bezpečnostní aktualizace

Google web

Android zařízení má většinou docela vážný problém během svého životního cyklu. Jedná se o fragmentaci. Google v této chvíli vyřadil z nabídky telefony Nexus pro aktualizace a Pixel telefony jsou vždy aktualizovány regulérně Googlem. Nicméně ostatní výrobci si s aktualizacemi dává na čas.

Google udělal vše proto, aby tyto aktualizace byly pro telefony co nejrychlejší. Jedná se o známý Project Treble, který je umístěn v telefonech s Android 8.0 (nesmí se jednat o aktualizaci z Android 7.0 na Android 8.0, ale již z počátku musí mít telefon Android 8.0). Díky tomu Google oddělil dvě části v systému a výrobci telefonu mohli vydávat aktualizace rychleji.

Google

Google

Podle informací Google zabudoval do svých podmínek jednu důležitou informací a to právě pro výrobce telefonu. Tyto pravidla dorazí prvně do Evropy a další budou následovat.

2 roky bezpečnostních aktualizací

Pro všechny zařízení, které byly vydány po 31. ledna tento rok, tak všichni výrobci musí poskytovat bezpečnostní balíčky po dobu 2 let a to pro „populární telefon“. Rozumíme vlajkové telefony. Google slovo populární definuje minimálním počtem aktivních uživatelů 100 000.

Do 31. Ledna 2019 musí být všechny zařízení, které se identifikují jako „security mandatory models“, tak musí mít aktualizace ne starší než 90 dnů.

V případě nedodržení podmínek se může stát, že Google neschválí další telefon a zamezí jeho prodeji.

Tyto licenční podmínky platí pro Android telefony a tablety prodány v EU. Tato změna má pomoci k větší bezpečnosti zařízení.

Zdroj