Google Chrome 89 má mnohem rychlejší načítací časy

Chrome s novou aktualizací optimalizoval procesy i záložky v prohlížeči. Nyní nezabírá tolik RAM a zároveň je rychlejší. Na mobilech s více jak 8GB RAM nabídne 64-bit verzi.

Chrome

Nejnovější aktualizace prohlížeče Google chrome dostala vylepšenou optimalizaci pamětí. Určitě víte, jak Chrome zabírá v systémech spoustu paměti a nyní by se to trošku mělo změnit a zájmena i samotná rychlost prohlížeče má být o 13% lepší.

Záložky, které se vám uloží z předchozí relace prohlížeče budou nyní uloženy ve speciální odlehčené verzi a tedy tak, aby zabírali co nejméně místa. I přesto lze v takové situaci posouvat, zvětšovat nebo klikat na odkazy. Taková záložka bude jako snímek obrazovky a v podstatě se na pozadí bude načítat skutečná web stránka.

Krom toho má nový prohlížeč mít lepší správu paměti, jak jsme již o tom psali výše a omezit tak počet hroucení, které se dějí zájmena z nedostatku paměti. Google informuje, že prohlížeč má o 22% lepší výkon v procesech, o 8% rychlejší renderování stránky a 3% zlepšení v oblasti hardwarové akcelerace skrz GPU.

64- bit verze Chrome pak dorazí na telefony Android 10 s 8GB RAM a více. Má být ještě o 8.5% rychlejší a nabídne o 28% kratší input time.