Vypnout reklamy

Google dá Android uživatelům na výběr v prohlížečích. Jen v EU.

Vydáno dne: 21.4.2019

Google konečně dá uživatelům Android v EU na výběr, jestli chtějí používat Chrome nebo jiný prohlížeč již při startu nového telefonu.

Poté, co firma obdržela rekordní pokutu od Evropské únie za neférové praktiky na hospodářském trhu, tak Google musel opravit svůj mechanizmus v Androidu, kde byl ve výchozím nastavení vždy Google Chrome.

Právě teď pokud získáte nový telefon se systémem Android a spustíte ho, tak veškeré telefony patřící na trh EU budou mít tuto možnost, že si vyberete, jaký prohlížeč chcete ještě ke Google Chrome nainstalovat. V nabídce je třeba Firefox, Microsoft Edge a další.

Google a EU
Google a EU

Co se týče vyhledávání, tak do nabídky firma přidala vyhledávání Qwant, DuckDuck a další.

Podle Google se budou tyto aplikace a vyhledávače zobrazovat podle popularity v daném regionu a mohou se zobrazovat v náhodném pořadí.

Google tvrdí, že výrobci mají volné ruce v instalací jeho aplikací

Google sice původně tvrdil, že výrobci telefonu nejsou nijak vázání s instalací Google aplikací, avšak není možné, aby se třeba výrobce rozhodl pro jednu Google aplikaci jako jsou Mapy bez toho, aniž by musel nainstalovat celý balíček Google aplikací a to včetně vyhledávání a Chrome.

Google proto nabízí licence na jednotlivá použití a výrobci tak mohou v budoucnu nabídnout jen některé aplikace Google ve svých Android telefonech.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: