Google Lens umožní hledat přímo na jakékoliv obrazovce Android

Aplikace Google Lens už nyní hojně pomáhá například s překlady jídelních lístků nebo jiných textů. Dokáže také vyhledávat jídlo a mnohem více.

Google oznámil, že aktualizuje svou aplikaci Google Lens, která využívá umělé inteligence. Tato aktualizace má dorazit na mobilní telefony během několika měsíců. Z jejich slov tedy vyzněla jednoduchá věta a to je tedy, pokud něco vidíte, tak to také můžete vyhledat.

Díky nové aktualizaci tak můžete vyhledat cokoliv na fotce nebo videu. Stačí prohnat takovou fotku nebo video aplikací Google Lens a vybrat část, na kterou chcete, aby se umělá inteligence zaměřila.

Uživatelé budou moci jednoduše vyhledávat názvy budov, recepty jídla, modely aut nebo jakékoliv další zajímavé informace, které budete potřebovat. Tohle všechno bude fungovat ať máte aplikaci nebo jste na webu Nemusíte ani opouštět danou aplikaci, stačí, když obrazovku vyfotíte a Google Lens začne pracovat.

Google také odhalil svou novou umělou inteligenci Bard. Jde o konkurenci k ChatGPT a Google si musí s tímto pohnout, protože i Microsoft má svou umělou inteligenci, která dorazí do prohlížečů Bing a Edge.