Google Mapy s rozšířenou realitou

Google mapy s rozšířenou realitou pro více uživatelů v beta verzi. Nicméně stále není dostupná pro širokou veřejnost, ale již brzy bude.

Google mapy AR funkce

Google disponuje novou funkcí Live View. Jedná se o navigaci s rozšířenou realitou, ve které využíváte zadní kameru a na obrazovce se vám objevují šipky kam jít přímo na obrazovce.

Plná verze tohoto programu se má objevit na Android a iOS během několika týdnů. Live View je vynikající technologie, se kterou už budete mít vše před sebou v reálném čase.

Aby vám však rozšířená realita fungovala, tak musíte mít ARKit a hlavně telefon, který rozšířenou realitu umí. U Androidu je potřeba mít ARCore. Nové rozšíření bude dostupné jen tam, kde je Street View.

Abyste novou funkci spustili, tak stačí kliknout na tlačítko Start AR a držet telefon tak, jak se díváte vy. Následně vše vypadá jak v nějaké video hře.

Jak to celé funguje

GPS bude snímat vaší polohu a rozšířená realita vykreslovat šipky. Na tohle musí být opravdu silný procesor, takže slabší telefony rozšířenou realitu bohužel neutáhnou. Procesor v telefonu bude analyzovat jednotlivé objekty, mosty, budovy a následně vás lokalizuje za pomocí GPS. Za pomocí strojového učení se pak vytvoří scéna, do které se vloží rozšířený prvek.

Google varuje, že Live View bude mít za následek vyšší spotřebu energie a dat. Nová beta verze dorazí během několika týdnů na telefony Android a iOS.

Zdroj