Vypnout reklamy

Google mění aktualizační proces telefonu

Vydáno dne: 17.4.2019

Aktualizační proces firmy Google se změní a podle všeho se přesune přes Google Obchod. Již žádné automatické aktualizace?

Již minulý týden se na internetu objevovaly informace o tom, že by firma Google měla své aktualizace poskytovat skrz Google Obchod. Je to dobrý tah, ale nikdy jsme nevěřili, že to udělají. Google již poskytuje aktualizace beta verze Android Q skrz Play obchod.

Největším benefitem je právě to, že uživatelé budou moci najít aktualizace systému mnohem snadněji, a také rychleji. Nemusí tak vyčkávat, než se objeví v telefonu v notifikační liště.

Již několik uživatelů z Reddit potvrdilo, že Android Q aktualizace dorazily skrz Google Play Store. Ti, kteří mají telefony Pixel a fungovaly na předchozí verzi Android Q, tak velmi brzy obdrží aktualizaci a následně se aktualizace stáhne, nainstaluje a případně automaticky restartuje.

Android Q
Android Q

Rychlejší proces aktualizace a přívětivější

Proces, který teď navrhuje Google je mnohem rychlejší i jednodušší. Věříme, že tento typ aktualizace telefonu se přesunou i na další výrobce a nikoliv na Pixel telefony.

Pokud se to Google podaří, tak Android aktualizace budou mít mnohem přívětivější metodu aktualizace telefonu, než doposud. Nicméně podle nás bude záležet na výrobcích, protože každý výrobce má svou vlastní nadstavbu, kterou musí do aktualizace implementovat.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: