Google nařízení týkající se sledování uživatelů v režimu Incognito vyřešil mimosoudním vyrovnáním

Inkognito režim Chrome není tak bezpečný, jak se zdá

Podle rozšířeného přesvědčení není inkognito režim prohlížeče Chrome tak anonymní, jak by se mohlo zdát. Navštívené webové stránky mohou stále identifikovat vaši aktivitu…

Google nařízení týkající se sledování uživatelů v režimu Incognito vyřešil mimosoudním vyrovnáním

Inkognito režim Chrome není tak bezpečný, jak se zdá

Podle rozšířeného přesvědčení není inkognito režim prohlížeče Chrome tak anonymní, jak by se mohlo zdát. Navštívené webové stránky mohou stále identifikovat vaši aktivitu na základě parametrů, jako je IP adresa a další neviditelné, ale identifikovatelné informace. Navíc může Google sám shromažďovat data o vás pomocí Google Analytics nebo dalších reklamních sítí. Právě proto byl v roce 2020 proti společnosti Google podán žaloba, která nyní končí dohodou.

Inkognito režim prohlížeče Chrome slouží k tomu, aby uživatelé mohli procházet internetové stránky bez ukládání historie, cookies a dalších informací. Je však důležité si uvědomit, že i v tomto režimu jsou stále některé informace viditelné a mohou být sledovány.

Webové stránky mohou stále přistupovat k vaší IP adrese, která je unikátní pro váš počítač a umožňuje identifikaci. Navíc existují další skryté metody identifikace, které jsou používány k vytvoření neviditelného otisku vašeho zařízení. Tyto otisky mohou být použity webovými stránkami, které tak stále mohou rozpoznat, že jste to vy, i přesto, že používáte inkognito režim.

Samotná společnost Google také sbírá data o uživatelích prostřednictvím nástroje Google Analytics a dalších sítí souvisejících s reklamou. Tímto způsobem se jim podaří shromáždit informace o uživatelově procházení internetem i v inkognito režimu. To může být důvodem, proč proti Googlu byla podána žaloba, která nyní končí dohodou.

FAQ:

1. Jaká data mohou webové stránky získat o mé činnosti v inkognito režimu?
– Webové stránky mohou stále získat informace o vašem IP adrese a mohou vytvořit neviditelný otisk vašeho zařízení pro identifikaci.

2. Může Google sbírat data o mně i v inkognito režimu?
– Ano, Google může sbírat data o vašem prohlížení internetu prostřednictvím nástroje Google Analytics a dalších reklamních sítí.

3. Má inkognito režim Chrome nějaký smysl, pokud je stále možné být sledován?
– Inkognito režim Chrome může být stále užitečný pro situace, kdy nechcete ukládat historii a cookies na svém zařízení. Nicméně, je důležité být si vědom, že nejste úplně anonymní a webové stránky stále mohou sledovat některé informace o vás.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-settles-lawsuit-tracking-users-incognito/