Vypnout reklamy

Google nutí výrobce telefonu schovat své vlastní funkce na ovládání gest

Google sice dovolí výrobcům telefonu vložit svůj systém gest, avšak jako první budete mít ve výchozím nastavení klasický od Google.
Android 10

Když dorazil systém Android 10, tak to vypadalo na vysoké šance k tomu, že se bude mnohem více implementovat vylepšený navigační systém za pomocí gest. Byl však vylepšen?

Jsou zde menší problémy, ale citlivost na pohyb si můžete upravit v nastavení systému -> gesta -> systém navigace, kde je takové ozubené kolečko. Menší citlivost bude mít za následek mnohem náročnější zachycení třeba pohybu zpět, zato větší citlivost bude mít rychlejší a někdy i nepřesné zachycení.

Android okopíroval Apple v gestu, kdy třeba pohybem ruky odspoda nahoru otevřete domácí obrazovku z jakékoliv obrazovky. A oba operační systému dovolují přecházen mezi otevřenými aplikacemi a třeba se zastavit v polovině tohoto přesouvání.

Android 10 má zkratku pro asistenta a to je potažením z levého a pravého spodního rohu směrem nahoru.

Google první, výrobce telefonu druhý

Google chce mít tuto funkci na všech android telefonech ve výchozím nastavení. Server 9to5 Google získal kopií smlouvy, kde je řečeno, co musí výrobci telefonu plnit. Na Google I/O 2019 bylo řečeno, že výrobci mohou svůj systém gest implementovat, ale zároveň musí ponechat klasická gesta od Android 10. Ve chvíli, kdy vám dorazí telefon, tak budete mít zapnuté klasická gesta od Android 10 nikoliv od výrobce.

Gesta
Gesta

Důvod je ten, že Google se rozhodl, že na prvním místě je on a poté výrobce. Proto výrobce bude mít tuto svou funkci uschovanou v nastavení telefonu.