Google opět na soudu kvůli obchodním praktikám v oblasti obchodu s aplikacemi

Google strávila v poslední době spoustu času v soudní síni. Ministerstvo spravedlnosti Spojených států ji přivedlo před soud s žalobou pro porušení antimonopolního zákona, která ovládla titulky od začátku procesu v...
Google opět na soudu kvůli obchodním praktikám v oblasti obchodu s aplikacemi

Google strávila v poslední době spoustu času v soudní síni. Ministerstvo spravedlnosti Spojených států ji přivedlo před soud s žalobou pro porušení antimonopolního zákona, která ovládla titulky od začátku procesu v září 2023. Nyní se také konečně dostává k soudu dlouho odkládaný spor mezi Epicem a Googlem. Technologický gigant je na ostří nože kvůli svým postupům v obchodě s aplikacemi a soudní dokumenty odhalují ještě více podvodného jednání, které se odehrálo před několika lety.

V nedávném soudním procesu představila společnost Epic Games důkazy o tom, jak Google zneužil své postavení ve svém obchodě s aplikacemi, známém jako Google Play Store. Epic Games, vývojář populární hry Fortnite, tvrdí, že Google uplatňuje politiku, která brání konkurenci a vývojářům ve spravedlivém soutěžení na trhu s aplikacemi. Tato politika zahrnuje i to, že Google vybírá 30% poplatek z každé transakce provedené v jeho obchodě.

Soudní dokumenty odhalují, že Google aktivně bránil konkurenci prostřednictvím svého exkluzivního partnerství s výrobci zařízení se systémem Android. Toto partnerství zaručovalo, že předinstalované aplikace na těchto zařízeních budou umožňovat pouze nákupy prostřednictvím Google Play Store, ačkoli existovaly i jiné konkurenční obchody s aplikacemi. To v podstatě omezilo výběr spotřebitelů a znemožnilo dalším obchodům soutěžit s Googlem.

Další kontroverzní informace z dokumentů ukazují, že Google uzavřel tajnou dohodu s jedním z největších mobilních operátorů, aby omezil konkurenci. Tato dohoda zajistila, že vyhledávač Google bude výchozím nastavením na zařízeních od tohoto operátora a konkurenční vyhledávače budou zastíněny.

Dlouhodobý soudní spor mezi Epicem a Googlem vyvolává otázky o tom, zda by měla být regulována dominantní pozice společností ve světě technologií. Kritici tvrdí, že velké technologické firmy jako Google mají přílišnou moc a ovlivňují trh výrazným způsobem.

FAQ:

Q: Jaký je hlavní důvod soudního sporu mezi Googlem a Epic Games?

A: Hlavním důvodem je politika a postupy Google v oblasti obchodu s aplikacemi, které Epic Games považuje za konkurenční omezení.

Q: Jaká je hlavní obvinění vůči Google?

A: Google je obviňován z toho, že brání spravedlivé soutěži na trhu s aplikacemi prostřednictvím exkluzivních dohod a upřednostňování svého vlastního obchodu s aplikacemi.

Q: Jaký je výsledek soudního procesu mezi Googlem a Ministerstvem spravedlnosti?

A: Výsledek dosud není znám, soudní proces stále probíhá.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-netflix-deal-play-store-lawsuit/