Google Pixel 2 bude první telefon se Snapdragon 836

Samsung Galaxy Note 8 je dalším telefonem, který bude odhalen, ale Google Pixel 2 má podle všeho mít silný čip Qualcomm Snapdragon 836. Server Fudzilla má zprávu, která potvrzuje, že Google Pixel 2 bude disponovat tímto čipem. Galaxy Note 8 bude mít pouze Snapdragon 835 a Exynos 8895. Nový čip Snapdragon 836 má být o 10% […]

Google Pixel 2

Samsung Galaxy Note 8 je dalším telefonem, který bude odhalen, ale Google Pixel 2 má podle všeho mít silný čip Qualcomm Snapdragon 836. Server Fudzilla má zprávu, která potvrzuje, že Google Pixel 2 bude disponovat tímto čipem. Galaxy Note 8 bude mít pouze Snapdragon 835 a Exynos 8895.

Nový čip Snapdragon 836 má být o 10% rychlejší, než jeho předchůdce a není exkluzivně pro Google telefony, ale je k dispozici taktéž pro ostatní výrobce telefonu. Xiaomi a OnePlus pravděpodobně budou následovat Google se Snapdragon 836 a umístí je do telefonu někdy v roce 2018, kdy představí nové vlajkové telefony.

Nový čip Snapdragon 836 má být menší a má mít také několik vylepšení, díky kterým budou moci uživatelé dělat lepší fotky. Taktéž bude zvýšená frekvence GPU a CPU, což bude mít za následek rychlejší zpracování, lepší efektivitu energie a další věci.

Stále pro některé uživatelé slabé?

Podle některých uživatelů se i přesto bude Android telefon zasekávat. Není to tím, že by čipsety byly slabé, ale jedná se o celkovou architekturu systému, která dovoluje neomezené změny v systému. Systém Android není uzavřený jako iOS nebo Windows, ale je otevřený každému.

iOS a Windows Mobile preferují prioritně UI (uživatelské rozhraní). Zatímco v Androidu je vše v jednom vlákně a provádí se tam uživatelské rozhránní, ale ne prioritně, což může mít za následek sekání.

Systém android zároveň načítá a zároveň můžete i skrolovat mezi fotkami. Třeba u Nokie se to nestalo, sjeli jste až na konec, ale fotky nikde, avšak fotografie se postupně načítali. Tedy pokud jste neustále nejezdili nahoru a dolů, což jste brzdili (priorita tak je uživatelská přívětivost).