Google Pixel 3 disponuje navigací pouhými gesty

Rozhraní založená na gestech bude v budoucnu více využíváno a na ústupu budou klasická tlačítka a to zájmena na větších obrazovkách, kde ovládání je mnohem náročnější vzhledem k velikostí obrazovky. Google to ví a proto představil navigaci, která je založena na gestech v Android 9.0 Pie a používá ji

Rozhraní založená na gestech bude v budoucnu více využíváno a na ústupu budou klasická tlačítka a to zájmena na větších obrazovkách, kde ovládání je mnohem náročnější vzhledem k velikostí obrazovky.

Google to ví a proto představil navigaci, která je založena na gestech v Android 9.0 Pie a používá ji jako alternativu k tradiční navigaci. Nicméně u Pixel 3 se Google rozhodl udělat ovládáním gesty jako výchozím řešením.

Co je na tom nejhorší, tak je nemožnost deaktivace navigací pomocí gest a vrátit se tak ke známému schématu se třemi tlačítky. Zároveň Google oznámil, že tohle je budoucnost navigace na dalších telefonech.

Google pixel 3 a nová navigace

Google pixel 3 a nová navigace

Prakticky tím naznačil, že navigace pomocí gest bude v Androidu nedílnou součásti a nebude jen omezena na telefony Pixel. Je však hodně pravděpodobné, že na Google Play budou vytvořené různé aplikace, které klasické tlačítka na obrazovku zase vrátí.

Už Samsung, OnePlus, Xiaomi a Huawei začalo experimentovat s ovládáním pomocí gest. Asi nejlépe na tom je Xiaomi se svým Gesture UI. Lze tak telefon ovládat oběma rukama a to i na velký, tak malých obrazovkách.

Stále však doufáme, že nechají uživateli možnost volby.