Vypnout reklamy

Google Pixel 4 telefon dorazí s 90Hz displejem. Google v Android 10 představí funkci, kde si budete moci vybrat mezi 60Hz a 90Hz obnovovací frekvencí.

Google dorazí s novým Pixel 4 a Pixel 4 XL a tyto telefony pak budou mít 90 Hz displej. K dispozici máme kód z Android 10, který tohle všeho potvrzuje.

Kód se objevil opět na fóru XDA Developers, kde se sdružují právě takoví lidé, kteří se rádi v kódech prohrabávají a upravují ho. Objevil se zde řádek, který informuje o 90Hz displeji v novém Pixel 4 telefonu.

Android 10
Android 10

V kódu vidíme vytvoření možnosti, kde si budeme moci přepnout na mód s 90Hz. Jedná se prozatím jen o dočasné řešení, než bude funkce naplno implementovaná. Nicméně nejdůležitější informace je, že funkce bude dostupná pouze pro zařízení P19. P = Pixel a 19 = rok 2019.

Jelikož se o tuto informaci začali lidé zajímat, tak o této obnovovací frekvenci bylo informováno jako možnost pro vývojáře. Možnost má být zobrazena pod hodinami ve status baru a to ve čtvercovém uspořádání, kde je červená pro 60Hz a zelená pro 90Hz.

Jednoduše si tak zjistíte, jestli aplikace běží na 90Hz nebo ne. Google chce automaticky detekovat, když poběží na telefonu Pixel 4 video, tak se automaticky upraví obnovovací frekvence.

Specifikace

Telefony Pixel 4 dorazí s 5.7 palcovým displej a 6.3 palcovým displejem pro verzi XL. Menší verze Pixel 4 dorazí s 2800mAh baterií a XL s 3700mAh. Oba telefony mají Snapdragon 855 a 6GB RAM, poběží také na Android 10.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.