Vypnout reklamy

Google Pixel 5 a Pixel 5 XL s podporou 5G

Vydáno dne: 30.3.2020

Google Pixel 5 a Pixel 5 Xl s podporou 5G k dispozici. Tyto telefony nabídnou pravděpodobně čip střední třídy a celkově telefon do této třídy zamíří.

Určitě si pamatujete dobu, kdy měl na trh dorazit telefon Google Pixel 4. Informace byly v plném proudu a mluvilo se o projektu Soli, což je technologie pro ovládání telefonu gesty. Firma to pak potvrdila jako Motion Sense.

Motion Sense je však velmi poruchový a bylo doporučeno ji nevyužívat. Pixel 4 XL navíc disponuje 90Hz displejem a větší baterií, než standardní verze.

Nicméně Google Pixel 5 má mít čip Snapdragon 765G

Někteří však přeskakují řadu Pixel 4, aby mohli mít Pixel 5 telefony jako svůj vlajkový telefon. Avšak telefony Pixel 5 pravděpodobně nezapadají mezi vlajkové telefony. 9to5Google získali verzi Google kamery, která ještě není hotová. Je zde název “photo_pixel_2020_midrange_config”.

Google Pixel 5 a Pixel 5 XL
Google Pixel 5 a Pixel 5 XL

Aplikace Google Kamera se vrací i na telefony Pixel 5, ale telefony budou poháněny čipem Snapdragon 765G s integrovaným 5G modemem. Je prokázáno, že výkon Snapdragon 765G je horší než Snapdragon 865 a to o 30% až 50%.

Google Pixel 5 a Pixel 5 XL
Google Pixel 5 a Pixel 5 XL

Je možné, že telefony Pixel míří do jiného segmentu, protože nedokážou konkurovat vlajkovým telefonům a zkouší tedy, jestli v jiném segmentu si lidé začnou telefony Pixel kupovat.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš