Vypnout reklamy

Google Pixel 6 Pro nenabíjí 30W výkonem

Google Pixel 6 Pro reklamuje, že se dokáže nabít na 50% za půl hodinky, což se prý podařilo a většinou tedy uživatelé dosáhli 48%. Nicméně Zajímavé je to, že telefon s 5000mAh baterií trvá nabít na 100% až dvě hodiny a to při 30W nabíječce.

Android Authority se do problému ponořili více a udělali své laboratorní testy, kdy Pixel 6 Pro nabíjeli několikrát za sebou. Zjistili tedy, co stojí za zpomalení rychlosti u této nabíječky. Je to docela normální operace, která se děje u většiny nabíječek chytrých telefonu, ale testy však nyní odhalily, co stojí za nynější rychlosti nabíjení.

Pro začátek je potřeba říct, že Google nikdy neřekl přímo, že Pixel 6 Pro telefony budou nabíjeny výkonem 30W, ale spíše řekli, že 50% za 30 minut znamená na základě Google 30W USB-C nabíječky.

Android Authority zjistilo, že nabíjecí výkon je 22W maximálně a průměr je 13W. Test byl prováděn kromě 30W Google nabíječky, tak i jiné USB-C nabíječky. Výsledek je stejný. Což prakticky znamená, že výkon omezuje přímo telefon.

Na druhou stranu se telefon méně zahřívá a myslíme si, že baterie v telefonu vydrží déle, než u jiných výrobců.