Vypnout reklamy

Google podle všeho zrušil objednávky dodavatelů na Pixel Fold

Pokud jste tedy někdo očekával telefon Pixel Fold od Google, tak budete asi zklamáni. Jde o to, že Google tyto objednávky pro dodavatele zrušil, což prakticky znamená, že nyní je Pixel Fold zrušen a pozdržen do neznámé doby.

DSCC potvrdilo s dodavatelským řetězcem informaci, že Google nedodá na trh telefony Pixel Fold. Nestane se tak v roce 2021 ani v první polovině roku 2022. Google si podle informací myslí, že v této oblasti by nemohl nyní konkurovat.

Google o tomto telefonu jen nespekuloval, ale opravdu se měl začít vyrábět. Google si nyní myslí, že není ten správný čas konkurovat skládaným telefonu. V této době navíc veškeré ceny součástek rostou, takže by musel být telefon opravdu drahý. Google by potřeboval konkurovat vydanému Galaxy Z Fold 3.

Je pravda, že jsme si mysleli, že telefon opravdu vyjde a to už i s náznaky optimalizovaného systému Android 12L, který měl zlepšit uživatelské ovládání pro telefony s velkým displejem. Právě tento systém je optimalizován pro tablety a skládané telefony.