Vypnout reklamy

Google pracuje na nové aplikaci zdraví. Bude obsahovat i záznamy ze zdravotnictví

Nová aplikace od Google se bude jmenovat Google Health a bude se starat o zdraví. Není jisté, kdy taková aplikace dorazí, ale prozatím se již testuje. K dispozici máme pár screenshotu z mobilního telefonu. V telefonu tak budete moci mít i své zdravotnické záznamy a lze je sdílet i s rodinou nebo kamarády.

Uvidíte tak zajímavý pohled na vaší zdravotní kondici, kde získáte veškeré záznamy od vašich doktorů. Jen se stačí propojit online účet se zařízením, kam docházíte na kontroly nebo léčení.

Nevíme, kdy v české republice bude něco takového fungovat, ale ministerstvo zdravotnictví by muselo tuto možnost povolit a pravděpodobně taktéž přes eobčana se na databázi zdravotnických karet napojovat.

Podobný způsob, jak to nyní funguje s aplikací Tečka. Aplikace Google zdraví je však stále ve vývoji a celkové rozhraní viz. výše se může změnit. Prozatím zde vidíme informace jako záznamy, kontakty, sdílení a domů.

Určitě prvně zavítá na systém Android a posléze na iOS. Pokud se tato nová aplikace ukáže, tak pak bude na stejné úrovní s Google Fit. Google tak bude moci konkurovat aplikaci Apple zdraví.

Zdroj