Vypnout reklamy

Google přidává novou funkci do Google Lens

Vydáno dne: 26.5.2020

Google přidává novou funkci do Google Lens a to je přepis ručně psaného textu do prohlížeče Google Chrome v PC. Ušetříte tak čas s přepisováním.

Někteří lidé na světě pracují z domova a právě mobilní telefon Vám může pomoci v produktivitě. Nově by měla aplikace zvládat rozpoznávání obrazu a to mnohem přesněji. To vše díky umělé inteligence.

Nová funkce dokáže například zkopírovat ručně psaný text z papíru do jiného zařízení, pokud jste připojeni v Google účtu a disponujete nejnovější verzí Chrome prohlížeče.

Vše co potřebujete udělat, tak je namířit fotoaparát na dokument a kliknout na “Copy to computer“. V takové situaci vám skrz mobilní telefon přepíše ručně psaný text do digitální podoby do prohlížeče Chrome. Ušetříte tak čas s různým přepisováním.

Google Lens
Google Lens

Google Lens taktéž zvládá překládat jazyk v reálném čase, takže pokud namíříte telefon proti textu, tak se Vám automatický přeloží do daného jazyka, což je také super.

Google Lens vám také pomůže porozumět frázím, kterým třeba nerozumíte a přetvoří větu tak, abyste ji porozuměli. Snaží se tak vymyslet více vět, aby byla informační hodnota jasná.

Google Lens
Google Lens

Tato nová aktualizace aplikace by se měla již pomalu dostávat na vaše mobilní telefony s aplikací Google Lens.

Další zajímavé příspěvky
Google kalendář pro Android a iOS získává integraci úkolů
Google Firma

Google kalendář získává integraci úkolů. Již tak nemusíte používat samostatnou aplikací, ale úkoly lze přidávat přímo v kalendáři.

Google zrušil podporu Daydream VR na Android 11
Google ukončil podporu Daydream

Google ukončil podporu platformy Daydream a nyní se chce zaměřit na rozšířenou realitu viz. Google mapy a Live View.

Uniklý dokument naznačuje Pixel 5a a ohebný telefon
Google Pixel 5a

Interní dokument odhalil plány společnosti Google. Jsou zde zobrazeny telefony Barbette, Raven, Oriole, Passport. Jeden z nich bude první skládaný Přečíst si více

Google připravuje emoji bar v Gboardu
Gboard

Google připravuje emoji bar v Gboardu. Tedy nyní, když budete psát zprávu, tak tyto emotikony budou k dispozici.

Tágy: