Vypnout reklamy

Firmě Google klesají prodeje high-end telefonu Pixel 3. Důvodem je vysoká konkurence v tomto segmentu. Proto vydávají telefony Pixel 3a.

2.5.2019

Google připustil pokles prodejů Pixel 3 telefonu

Máme tady květen a s tím přichází i nové představení telefonu Pixel 3a, což je telefon střední třídy. Už rozumíme, proč se Google k tomuto kroku odhodlal a začal diverzifikovat své portfolio telefonu. Google začne nabízet high-end telefony i mid-range telefony.

V pondělí navíc firma Google zveřejnila své výsledky, kde Ruth Porat přiznal, že prodali méně Google Pixel telefonu v prvním čtvrtletí roku oproti minulému roku. Je to také důvodem velkých tlaků na trhu s chytrými telefony a to v oblasti prémiových telefonu.

Neřekl však, co těmi tlaky myslel, ale je možné, že mezi prémiovými telefony je spousta telefonu a zákazníci se tak mohou více rozhodovat i podle ceny. Pixel 3 telefony jsou nastaveny v rozmezí 800$ – 1000$, aby dokázali konkurovat ostatním telefonum Samsung a Apple.

Tlaky v high-end segmentu

V Americe jsou navíc tyto telefony exkluzivně skrz operátora Verizon. Uživatelé tak nechtějí platit celý telefon, ale raději ho platí ve splátkách skrz měsíční účty za telefon. Neznamená to, že telefon Pixel 3 je špatný, ale spíše, že high-end telefonu je na trhu spousta a je zde vysoká konkurence.

Dále zvyšování cen mobilních telefonu nutí zákazníky držet si své nynější telefony delší dobu a již se nevyplatí kupovat nové. Oproti předchozím generacím telefony nenabízejí nic skvělého a přidají jen pár funkcí.

Zisk firmy roste

Zisk v prvním čtvrtletí minulý rok byl 4.35 miliard$ a tento rok 5.45$ miliard. Avšak jedná se o růst mezi všemi produkty, jako je třeba Chromecast, notebooky, Google Home a další. Tento růst tak nebyl díky telefonum Pixel. Uvidíme, jak moc pomohou firmě telefony střední třídy Pixel 3a a Pixel 3a XL.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.