Vypnout reklamy

Google se vrací k základům systému Wear OS

Vydáno dne: 20.9.2020

Hodinky s Wear OS se dočkají značného zlepšení. Google se zaměřil přímo na základ celého systému, aby vylepšil výkon tohoto operačního systému.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Systém byl vydán v roce 2014 a byl hojně používán na hodinkách Samsung, LG, Motorola, Asus a Sony. Nicméně problémem bylo, že systém nebyl tak dobrý, jako měl Apple s Watch OS.

Následně tedy Samsung začal se svým Tizen a další výrobci používají třeba Fitbit OS a Garmin OS, který by si taky mohl říkat od roku 2018 jako Wear OS, protože systém od Google spoustu funkcí přebral a to je sledování tlaku a další. Zároveň začal být systém více energeticky efektivní.

Nicméně Wear OS není tak dobrý a tím pádem se hodinky moc dobře neprodávaly a jejich prodeje stále klesaly. Firma Google to však nevzdává a chtěla podepsat novou dohodu s Oppo, Xiaomi a Suunto, že budou používat Wear OS.

Wear OS
Wear OS

Firma plánuje obrovskou aktualizaci, která dorazí již na podzim a má pomoci systému Wear OS dohnat svou konkurenci. Podle všeho je výkon hodinek s novým Wear OS drasticky vylepšen. Další funkce co přinese tento nový systém je jenom na okrasu a jedná se například o snadnější párování nebo spravování různých hodinkových módů a cvičení.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)