Google spolupracuje s Garmin Response na přidání satelitních funkcí do Google Messages pro nouzové zprávy.

Google připravuje možnost satelitní konektivity pro Android 14. O této funkci se více informací začalo objevovat v posledních týdnech. Společnost chystá možnost satelitního posílání nouzových zpráv pro aplikaci Google Messages a...
Google spolupracuje s Garmin Response na přidání satelitních funkcí do Google Messages pro nouzové zprávy.

Google připravuje možnost satelitní konektivity pro Android 14. O této funkci se více informací začalo objevovat v posledních týdnech. Společnost chystá možnost satelitního posílání nouzových zpráv pro aplikaci Google Messages a nyní nám nové řetězce v kódu napovídají, s kterým poskytovatelem služeb spolupracuje – a to je Garmin Response.

Satelitní konektivita je technologie, která umožňuje komunikaci pomocí satelitů i v oblastech bez dostupné mobilní sítě. Tato funkce může být obzvláště užitečná v nouzových situacích, kdy je nutné rychle poslat zprávu o své poloze nebo o potřebě pomoci. Google chce tuto technologii přinést uživatelům Androidu 14 a přidat ji do své aplikace Google Messages.

Podle nových řetězců v kódu aplikace se zdá, že Google spolupracuje s poskytovatelem služeb Garmin Response. Garmin je známou společností zabývající se navigačními přístroji a outdoorovou elektronikou. Spolupráce s Garminem naznačuje, že Google může plánovat nabídnout satelitní konektivitu nejenom pro nouzové zprávy, ale možná i pro sledování polohy a navigaci v odlehlých oblastech.

V tuto chvíli není jasné, jak přesně bude satelitní konektivita implementována v aplikaci Google Messages. Mohlo by se jednat o samostatnou funkci, která bude vyžadovat speciální zařízení nebo předplatné u poskytovatele služeb. Všechny podrobnosti však zatím zůstávají spekulativní.

Je potěšující vidět, že Google se snaží inovovat a přinášet nové technologie svým uživatelům. Satelitní konektivita by mohla být skvělým řešením pro mnoho lidí, zejména těch žijících v oblastech s nedostatečným pokrytím mobilními sítěmi. Budeme sledovat další vývoj a doufáme, že se tato funkce brzy stane součástí našich mobilních zařízení.

FAQ:

Q: Jaká je výhoda satelitní konektivity?

A: Satelitní konektivita umožňuje komunikaci pomocí satelitů i v oblastech bez dostupné mobilní sítě. Může být užitečná zejména v nouzových situacích.

Q: S kým spolupracuje Google na satelitní konektivitě?

A: Zdá se, že Google spolupracuje s poskytovatelem služeb Garmin Response.

Q: Kdy můžeme očekávat tuto funkci v aplikaci Google Messages?

A: Zatím nejsou k dispozici žádné konkrétní informace o termínu, kdy bude satelitní konektivita dostupná v aplikaci Google Messages.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-messages-leapfrog-apple-satellite-connectivity/