Vypnout reklamy

Google spustí funkci Live Caption na Pixel 4 telefonech. Android 10 bude touto funkcí disponovat, ale jen vybrané high-end telefony budou mít tuto funkci dostupnou.

9.10.2019

Google spustí funkci Live Caption na Pixel 4 telefonech

Na Google I/O konferenci jsme mohli vidět novou funkci Live Caption v akci. Ta se stará o to, aby audio bylo přeloženo do titulek na obrazovku.

Díky XDA-Developers můžeme vidět, jak to celé funguje. Funkce dokáže analyzovat jakýkoliv audio stream a vložit titulky na obrazovku.

Google také řekl v květnu, že funkce Live Caption dorazí jen na vybrané telefon běžící na Android 10. To znamená, že Pixel 4 telefony budou první, které tuto funkci dostanou.

Screenshoty výše jsou pořízené z nevydaného APK souboru z Pixel 4 XL telefonu. V této chvíli však funkce funguje pouze v Anglickém jazyce, ale měly by dorazit i další.

Kvůli vysoké spotřebě paměti a místa v mobilním telefonu bude funkce Live Caption pouze na vybraných high-end mobilních telefonech.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.