Vypnout reklamy

Google Stadia FAQ

Vydáno dne: 17.7.2019

Máme k dispozici veškeré důležité informace o službě Google Stadia. Již se jen můžeme těšit, aby služba dorazila i do České republiky.

Spuštění streamovací služby Google Stadia se blíží, avšak ne do České republiky, což je škoda (ale možná brzy? Google CZ/SK?). K dispozici máme informace ohledně ovladače, podpoře zařízení a hlavních informací.

V Americe si můžou před-objednat edici Stadia Founder, kdy zákazníci obdrží kód na email pro registraci. Nemusí se jednat o ten stejný účet, kde byl kód poslán a můžete použít klidně osobní Gmail účet.

Stadia Founder stojí 129$ a obdržíte limitovanou edici ovladače Stadia, 3 měsíce předplatného Stadia Pro, Buddy Pass, Chromecast.

Předplatné Google Stadia
Předplatné Google Stadia

Ovladač funguje přes Wi-Fi

Google taktéž informuje, že může být připojeno více jak dvě zařízení. Stadia ovladač využívá Bluetooth LE technologií, ale jenom pouze k tomu, aby se ovladač spároval se zařízením. Poté již běží na technologií Wi-Fi (jde o to, že služba běží vzdáleně a přes bluetooth nelze přenášet věci dál, než do blízkého zařízení. To znamená, že bluetooth se ovladač spáruje s TV nebo s telefonem a následně ovládací prvky se už odesílají příkazy skrz Wi-Fi na vzdálený server, kde je spuštěna hra a služba Stadia)

Nelze využívat bluetooth k tomu, abyste s ovladačem hráli.

Jedinou možností je pak připojení ovladače skrz USB-C do zařízení, které Google Stadia podporuje.

Ovladač Stadia
Ovladač Stadia

V této chvíli je podpora Stadia na systému Chrome OS a všech telefonech Pixel 3 řady. Doufáme tedy, že hráči nebudou muset příliš dlouho čekat, než Stadia bude podporovat další zařízení.

Hry koupené na Stadia vám zůstanou navždy

Google taktéž informuje, že hry koupené na Stadia platformě, tak zůstanou hráči dostupné i poté, co podpora hry na platformě Stadia bude ze strany vývojáře ukončena.

Služba stadia a její tarify
Služba stadia a její tarify

Platforma Stadia je nová streamovací herní platforma od Google, která slibuje nízkou odezvu a skvělou grafiku her. Nemusíte hry ani stahovat. Stačí si je vybrat jak na Netflixu seriálu a můžete začít hrát. Je potřeba mít dobré připojení k internetu.

Služba bude dostupná v listopadu tohoto roku, ale pravděpodobně nikoliv v České republice.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: