Google ukončuje oblíbený vyhledávací nástroj, kterému věřili mnozí uživatelé

Google Search zavírá svůj nástroj pro zobrazení kešované verze stránek

Google Search je velmi důležitým nástrojem pro vyhledávání informací na internetu. Často se stává, že odkaz na internetovou stránku, kterou hledáte, je…

Google ukončuje oblíbený vyhledávací nástroj, kterému věřili mnozí uživatelé

Google Search zavírá svůj nástroj pro zobrazení kešované verze stránek

Google Search je velmi důležitým nástrojem pro vyhledávání informací na internetu. Často se stává, že odkaz na internetovou stránku, kterou hledáte, je nedostupný nebo se na něm provádějí úpravy. V takových případech můžete využít funkci „kešovaných odkazů“ od Googlu. Tato funkce vám umožnila přistupovat ke stažené verzi stránky, kterou Google uložil do svého vyrovnávacího úložiště. Takto jste mohli získat přístup k obsahu stránky i v případě, že byla dočasně nedostupná.

SEO profesionálové při své práci s vyhledávači využívali právě tuto možnost ke sledování aktualizací u svých konkurentů. Kešované odkazy jim totiž poskytovaly cenné informace o změnách na webových stránkách a byly nepostradatelným nástrojem pro jejich analýzy.

Bohužel, Google nyní oznámil ukončení této funkce. Danny Sulivan, zástupce společnosti Google, potvrdil, že kešované odkazy jsou nyní součástí „archivovaných funkcí a služeb“ Googlu. Tímto krokem Google zabraňuje přístupu k těmto odkazům a brání tak SEO profesionálům v jejich práci.

To znamená, že odstraněním této funkce se SEO profesionálové budou muset spoléhat na jiné metody a nástroje pro sledování změn na webových stránkách jejich konkurentů. Jejich práce bude trochu složitější a vyžadovat bude větší úsilí, než tomu bylo dosud.

FAQ:

1. Proč Google odstranil funkci kešovaných odkazů?
Odpověď: Google označil kešované odkazy jako součást archivovaných funkcí a služeb, což znamená, že se rozhodl ukončit tuto funkci. Důvody pro toto rozhodnutí nebyly oficiálně uvedeny.

2. Jak toto ovlivní práci SEO profesionálů?
Odpověď: SEO profesionálové se budou muset spoléhat na jiné nástroje a metody pro sledování změn na webových stránkách konkurence. Ztrátou této funkce se jim ztíží analýza konkurenčních stránek.

3. Existují alternativy kešovaným odkazům?
Odpověď: Ano, existují i jiné nástroje a metody, které mohou SEO profesionálům pomoci sledovat změny na webových stránkách. Například sledování sociálních sítí nebo využití specializovaných webů pro sledování konkurence.

Tímto krokem Google ukazuje, že se vyvíjí a přizpůsobuje se novým trendům a potřebám uživatelů. I když odstranění funkce kešovaných odkazů snižuje pohodlí pro uživatele i SEO profesionály, je třeba hledat alternativy a využívat dostupné nástroje pro sledování webových stránek.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-kills-cached-links-in-search-results/