Vypnout reklamy

Google vás nechá nastavit, kdy má automaticky mazat veškerou vaší aktivitu a historií míst pro personalizované výsledky.

1.7.2019

Google vás nechá nastavit, kdy smazat historií míst

Google vydává aktualizaci, která automaticky vaší historií polohy a data aktivit na internetu. Tato nová funkce bude k dispozici jak na Android telefonech, tak i iOS.

Nová funkce byla prvně představena v květnu, ale konečně Google dosáhl svého slova a implementoval funkci do aplikace.

Jedná se o zlatou střední cestu. Do této chvíle jste mohli mít sledování zapnuté nebo jste ho mohli úplně vypnout, avšak pak jste se ochudili o možnost dostávat personalizované výsledky a to třeba při navigaci.

S novou funkcí můžete nastavit, že chcete data smazat od 3 do 18 měsíců. Dále můžete data uchovávat napořád a veškeré informace uložené mazat manuálně. Než se aktualizace ukáže na vašem zařízení, tak to bude několik týdnů trat.

Pokud funkci už máte, tak ji uvidíte v Google účtu v záložce “Moje aktivity”, kde je nová funkce “smazat automaticky”.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.