Vypnout reklamy
15.10.2019

Google vyžaduje Android 10 na všech telefonch od 31. ledna 2020

Android 10 vyšel v září tohoto roku a Google právě potvrdil, že chce, aby nové telefony od 31. ledna 2020 měly nejnovější systém Android 10.

Podle blízkého zdroje XDA Developers Google bude autorizovat pro používání GMS (Google Mobile Services) v případě, že výrobce vydá telefon s nejnovějším Android 10 systémem.

Android 10
Android 10

Tímto krokem chce společnost Google zajístít, aby měli výrobci aktuální software a Google tak mohl vydávat bezpečnostní aktualizace. V dokumentaci se uvádí, že je potřeba, aby byl telefon vyroben do 31. ledna pokud nebude, tak musí mít Android 10.

GMS je balíček Google služeb, jako je Google obchod a další. Vyjímku má Huawei, protože Mate 30 nemá žádné služby od Google, ale pouze čistý Android.

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.