Vypnout reklamy

HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a HMS se poprvé otevírají vývojářům

Právě společnost Huawei a Honor otevírají své nové systémy a prostředí vývojářům. Pro běžné uživatelé to znamená, že vývojáři po celém světě budou moci nabídnout více aplikací pro nový AppGallery a systémy HarmonyOS.

Systém HarmonyOS byl uveden v roce 2019 a od té doby ušel opravdu dlouhou cestu plných překážek. Právě společnost systém vyvinula pro svůj ekosystém. Propojení jednotlivých produktů v rámci jedné značky je mnohem rychlejší a vlastně z Huawei se tak nyní stává společnost, podobná Apple. Nyní Huawei již nezávisí na Google a v poslední době ani na TSMC, která se starala o výrobu čipů.

Společnost Huawei aktualizovala systém HarmonyOS na novou verzi 2.0 a posunuli tak systém na novou úroveň.

HarmonyOS 2.0 nyní pro TV či nositelnou elektroniku

Nový systém HarmonyOS 2.0 je k dispozici pro televize Honor a Huawei. Brzy však budou mít tento systém i telefony, tablety. Pro vývojáře byl totiž vypuštěn SDK balíček v beta verzi pro vývojáře a to pro platformy TV, chytrých hodinek a automobilů. V prosinci 2020 pak dorazí SDK i pro chytré telefony.

HarmonyOS 2.0 bude kompatibilní od 10. září 2020 se zařízeními 128 kB až 128 MB RAM, od 21. dubna 2021 bude fungovat na 128 MB až 4 GB RAM a od října 2021 na 4 GB a více.

EMUI 11 umožňuje komunikaci mezi chytrými telefony a zařízeními IoT založené na HarmonyOS. Díky tomu můžete například video hovor přesunout na svůj chytrý televizor nebo laptop. Přizpůsobte si funkci Always-On-Display (AOD). Dále je tady nová funkce Smart Multi-screen Collaboration, která umožňuje zobrazit obsah telefonu v počítači až na třech plovoucích oknech. Díky této aplikaci můžete velmi snadno přesouvat soubory z PC do mobilu.

Ekosystém Huawei se stále rozrůstá

Dále ekosystém HMS (Huawei Mobile Services) se stal třetím největším ve světě. Má již podporu 1.8 miliónu vývojářů a v obchodě AppGallery se objevují stále více aplikací.

Harmony OS
Harmony OS

Zároveň značka HONOR oznámila spolupráci s Red Bull Basement 2020 a pomůže tak mladým vývojářům inovovat budoucnost v rámci ekosystému HMS.

Huawei HiLink dozná velkého zlepšení. Bude již brzy aktualizovaný v pěti klíčových oblastech: připojení, interakce, provoz, poskytovatel řešení a autentizace.

Buroň Tomáš