Šěf Huawei potvrdil první 5G skládací telefon roku 2019

Skládací telefon už nebude jen sen některých společností, ale stane se tak realitou velmi brzy. V plánu je totiž skládací telefon od firmy Huawei i Samsung. U firmy Huawei Richard Yu potvrdil, že příští rok dorazí první takový telefon. Bylo uvedeno, že dorazí s podporou 5G sítě nové generace.
Samsung Galaxy F (nebo Galaxy X)

Skládací telefon už nebude jen sen některých společností, ale stane se tak realitou velmi brzy. V plánu je totiž skládací telefon od firmy Huawei i Samsung. U firmy Huawei Richard Yu potvrdil, že příští rok dorazí první takový telefon.

Bylo uvedeno, že dorazí s podporou 5G sítě nové generace. Na ekonomickém fóru již kromě šéfa společnost potvrdil, že 5G telefon bude skládaný. Podle všeho má tedy na trh přijít již v červnu tohoto roku.

Ještě v záři šéf společnosti řekl německému listu Die Welt, že skládané telefony nahradí počítače. Jelikož budou moci být složené do kapsy a následně přeneseny kamkoliv budete chtít. Velikost displeje může být až tabletová velikost.

Samsung dorazí se skládaným telefonem pod názvem Galaxy F (původně jsme psali o Galaxy X). Tato verze telefonu a její prototyp se má ukázat 7. listopadu na vývojářské konferenci Samsung. Odhalení celého telefonu má být v lednu 2019 na CES v Las Vegas.

Samsung Galaxy F (nebo Galaxy X)

Samsung Galaxy F (nebo Galaxy X)

Samsung Galaxy F půjde rozšířit ze 4.6 palcového displeje na 7.3 palců. Nicméně ani Galaxy S10 nebude mít podle šéfa podporu 5G sítě, takže to vypadá, že ani Galaxy F.

Zdroj