Vypnout reklamy

Huawei má tajnou výzkumnou laboratoř v sídle firmy v Číně

Huawei

Zatímco prodeje mobilních telefonu Huawei v roce 2018 neuvěřitelně rostly a tím i začala útočit konkurence, tak právě celkově pro Huawei to nebyl dobrý rok. Vlády po celém světě mají obavy z bezpečnosti a ještě v prosinci byla zadržena finanční ředitelka Huawei. Podle Bloomberg má Huawei další plán.

Tady jde vidět, že i když se firmě hází klacky pod nohy, tak se stále posouvá dále. Společnost sídlí v Shenzhen, Čína a podle všeho má zde i tajnou laboratoř ironicky nazvanou „Bílý dům“. Zde inženíři pracují opravdu velmi tvrdě na budoucnosti mobilního telefonu, umělé inteligence, výpočtu cloudu, celém čipu a snížení závislosti na US společnostech.

Huawei

Huawei

Huawei je také tlačen Čínskou vládou k tomu, aby našli další řešení. Podle všeho má firma ve své tajné laboratoři i další místnost, která slouží jako exhibiční hala.

V této chvíli Huawei prodává komponenty společnostem pro cloud služby a IoT. Toto podnikání dává společnosti Huawei okolo 10 miliard dolarů každý rok a vypadá to, že během několika let bude růst.

Cílem je se zbavit závislosti na US úplně.

Čínská vláda a Huawei doufají, že do budoucna nebudou používat žádný US čip nebo software. Avšak pokud bezpečnostní riziko bude růst, tak to znamená ztrátu zákazníku z celého světa. Bohužel je to neférová konkurence, který tento boj začala. Taková špinavá hra, protože důkazy o bezpečnostním riziku nejsou (technické), ale pouze slovně.