Vypnout reklamy

Finanční ředitelka firmy Huawei byla propuštěna na kauci

Huawei Infinity - O displej

Finanční ředitelka společnosti Huawei byla nedávno zatčena v Kanadě poté, co přistálo letadlo do Kanady a na základě nátlaku US byla Meng Wanzhou zatčena. Důvodem podle všeho bylo obcházení sankcí na Írán ze strany Huawei.

Právě dnes byla Meng propuštěna na kauci za 7.5$ milionu. Mezitím měla tři slyšení u soudu. Souhlasila s předáním svých cestovních pasů a osobním strážníkem ve Vancouveru, kde bydlí. Také souhlasila, že bude nosit GPS náramek a doma by měla být každý den od 11 večera do 6 rána.

Právník Meng řekl, že nemá v úmyslu utéct, jelikož ve Vancouveru vlastní dům 15 let a bydlí tady. Nechce ponižovat svou rodinu nebo Čínskou vládu. Další podmínkou je zabavení hotovosti ve výši 2.2 milionu dolarů pro případ, že by utekla.

Tohle vše přispívá k napětí mezi USA a Čínou. Stalo se tak ne dlouho poté, co zakázali telefony Huawei a řekli, že se jedná o bezpečnostní riziko.

Konkurenční boj všemi prostředky?

Sled události je ale velice zajímavý. Firma Apple (US) nezveřejňuje již počty prodaných telefonu, nadále Huawei firmu Apple sesadil z druhé pozice nejprodávanějších telefonu, poté následovalo obvinění ze strany US ohledně špionáže v telefonech, zakázání telefonu Huawei na straně US. Nicméně ostatní státy neposlechly, tak jak US nakázalo a několik dnů poté zatkli finanční ředitelku Huawei.

Zdroj