Vypnout reklamy

Huawei AppGallery bude na začátku počínání štědrý

Vydáno dne: 21.3.2020

Huawei bude z počátku velmi štědrý na své vývojáře, kteří do AppGallery přenesou své aplikace. Obdrží tak mnohem vyšší výdělky, než v Google obchodu nebo Apple Store.

Jelikož je Huawei stále odříznut od Google služeb, tak již buduje svou vlastní budoucnost. Společnost tak bude závislá na svém AppGallery (platí i pro telefony Honor).

Jedině jak přilákat nové vývojáře, tak je nabídnou štědrou odměnu. Huawei má v plánu dát vývojářům veškerý zisk a výdělky z jejich softwaru a v některých kategoriích jen část, ale opět se bude jednat o větší část.

Vše je popsáno ve smlouvách služeb AppGallery. Tato dohoda pak platí 24 měsíců a do Huawei AppGallery se musí vývojáři připojit dřív než v červnu tohoto roku.

Výdělky jsou tedy následující. V kategorií vzdělávání po dobu prvních 12 měsíců obdrží vývojář 100% z prodejů. V dalších 12 měsících obdrží 90% a následně už bude v dalších letech dostávat 80%.

V kategorií her z počátku 85%, druhý rok 85% a další roky 70%.

V ostatních kategoriích první rok 100%, pak 85% a další roky 70%.

Tato politika je nastavena pro vývojáře mimo Čínu. Pro srovnání, tak Apple i Google ve všech kategoriích bere 30% a tedy vývojářům zůstává 70% a to ve všech kategorií, jak vzdělání, her, médií a dalších.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš