Vypnout reklamy

Firma Huawei chystá vydat i další skládané telefony. Není však úplně jasné, jaký OS budou mít, ale mají disponovat novým mechanismem.

21.6.2019

Huawei chystá další skládané telefony

K dispozici máme patent, který naznačuje, že firma Huawei již chystá další skládací telefony. Již v květnu šéf společnosti řekl, že chce dostat skládací telefony na cenu za střední třídy klasických mobilů.

Na MWC 2019 firma Samsung i Huawei představily skládací telefon. Ty měly být následně k dispozici už v březnu, ale poté se jejich vydání odsunulo. U Huawei na konec června a Galaxy Fold na červenec. Nicméně vypadá to, že Galaxy Fold stále není potvrzen a Mate X dorazí dokonce až v září.

U Světového úřadu pro duševní vlastnictví z 31. května 2019 se objevil patent s názvem “skládací mobilní zařízení”. Displej je na vnější straně a na rozdíl od Mate X může být složeno na dvakrát. Huawei taktéž vymyslelo alternativu pro postranní lištu.

Tři modely

U patentu jsou tři modely. V prvním modelu je horní i dolní část se širokým okrajem na obrazovce. Obsahuje kameru, senzory a tlačítko domů (model C). S druhým modelem je okraj pouze na hoře, kde je přední selfie fotoaparát a snímače (model B).

Třetí model je nejpokročilejší a nemá žádný okraj. Celá přední část je pokryta displejem. Na základě toho máme i vytvořený render stránkou LetsGoDigital. (model A).

Model A
Model A

Design

Nicméně krom uvedený designových prvků jsou všechny tři telefony stejné a na horní straně telefonu je tlačítko zapnuto / vypnuto a ve spodní části zase konektor pro nabíjení.

Když je přístroj složen, tak jsou části displeje na zadní straně přehnuty. Displej tak není jenom uprostřed, ale je i po stranách a celkově to dělá parádní designový dojem.

Společnost Samsung něco podobného patentovala také. I další společnosti již požádali o patenty skládacích telefonu, které se otevřou až na velikosti tabletů.

Flexibilní displej od Huawei je držen na místě za pomocí magnetů. Skládací mechanismus také vypadá solidně a důmyslně propracovaný.

Modely Huawei
Modely Huawei

U třetího modelu a tedy modelu A je fotoaparát umístěn pod displejem telefonu. Nicméně technologie se musí ještě vyvinout, aby vše fungovalo, tak jak by mělo. Ve flexibilní obrazovce může být tato technologie během několika let. Displej telefonu se taktéž může rozložit na velikost tabletu, jak můžete vidět na renderu níže.

Huawei model A
Huawei model A

Patenty společnosti Huawei

Buroň Tomáš
Tágy: