Vypnout reklamy

Huawei dohání Samsung v prodejích

Vydáno dne: 24.4.2019

Firma Huawei dohání v prodejích Samsung, která je na první pozici v celosvětovém žebříčku. Pokud to takhle půjde dále, tak v roce 2020 bude jedničkou Huawei.

Rok 2018 byl pro Huawei jako na horské dráze. Společnost začala nabízet technologie 5G a provádí tak její výstavbu po celém světě. Zároveň firma dokázala porazit Apple v prodejích 2x po sobě jdoucích čtvrtletí.

Nicméně i přesto se firma Huawei umístila na třetím místě, kde prodeje dosáhly 206 miliónu mobilních telefonu. V roce 2017 firma dosahovala 153 miliónu, takže tady vidíme růst společnosti v číslech.

Huawei Mate
Huawei Mate (zdroj: LetsgoDigital)

Ještě nemáme úplně potvrzené výsledky za první čtvrtletí roku 2019, ale podle Huawei se jedná o skvělá čísla, která opět zmenšují propast v prodejích Samsung a Huawei a je tedy možné, že jejích ambiciózní cíl se naplní v roce 2020.

Podle posledních informací se prodalo od Ledna do Března 2019 více jak 59 miliónu telefonu. Minulý rok tomu bylo 39 miliónu, což je opravdu neuvěřitelné číslo.

Třeba takový Apple v tomto období v roce 2018 prodalo 52 miliónu iPhone telefonu a tento rok se neočekává zlepšení, spíše horší výsledek.

Firma Apple stagnuje

Huawei Mate X a 5G certifikát
Huawei Mate X a 5G certifikát

Je tedy možné, že firma Apple se tento rok posune na třetí pozici v prodejích telefonu. Huawei podle analýzy dosáhne tento rok na 250 – 260 miliónu prodaných telefonu. A příští rok by tak mohla firma dohnat Samsung.

Růst v oblasti 5G i mobilních telefonu

Zisk firmy také povyskočil o 39% v meziročním srovnání. Pro firmu to znamená růst v prodejích chytrých telefonu, ale i technologie 5G a to i přesto, že Amerika výstavbu na svém území 5G od Huawei zakázala a navrhla to i svým spojencům v EU.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: