Vypnout reklamy

Huawei má dalších 90 dní pro přístup k US firmám

Vydáno dne: 25.8.2019

Huawei má prodlouženou lhůtu na odběr US technologií o celých 90 dní. Trumpová administrativa tak prodloužila lhůtu, která měla skončit v pondělí.

Několik dnů poté, co US zamezilo přístup firmě Huawei na Americký trh a jejich technologie, tak Trumpová administrativa prodloužila platnost tohoto zamezení o 90 dnů. Nicméně bylo prodlouženo, protože v pondělí 19. srpna 2019 měla dohoda vypršet.

Huawei byl potrestán US za to, že jsou národní bezpečnostní hrozbou. Problémem je podle US napojení Huawei na Čínskou vládu, která může společnost Huawei vyzvat k sledování uživatelů. Nicméně tento zákaz nepoškozuje jen Huawei, ale i dodavatelé z US, protože firma nakupovala za 11 miliard dolaru. Třeba taková firma Qualcomm, Intel a Micron těžko najdou takového dodavatele jako náhradu.

Huawei byl pro Micron tím nejdůležitějším zákazníkem v oblasti paměťových čipů.

Huawei v první polovině roku prodal na 118 milionu telefonu

US nadále tlačí na Čínu a chtěla uvalit 10% cla na zboží od 1. září 2019. Avšak poté z toho sešlo, co prezident Trump řekl, že nechce omezit prodeje před hlavní sezónou, což jsou vánoce. Elektronika by tedy určitě v US zdražila, jelikož právě tam Trump mířil.

Avšak některé Apple zařízení jako jsou Airpods bezdrátová sluchátka a Apple Watch budou od září zdaněny 10%. Teď záleží, jestli Apple ponechá své ceny nebo daň nechá zaplatit své zákazníky.

Huawei se tento rok chtělo stát největším prodejcem mobilních telefonu na světě. Avšak tyto sankce Huaewi lehce poškozují a tento cíl musí odložit.

Buroň Tomáš
Tágy: