Vypnout reklamy

Telefon Huawei Mate 20 Lite se objevil v Geekbench testu

Huawei Honor Note 10

Huawei Mate 20 Lite byl nedávno viděn u Čínského certifikačního úřadu TENAA. S Mate 20 Lite se vypustí do světa i telefon Mate 20 a Mate 20 Pro. Nicméně důvod, proč píšeme o „odlehčené“ verzi je ten, že se objevila v testu na Geekbench. Stále však nemáme pořádné informace, jak by specifikace „Lite“ verze měla vypadat.

Mate 20 Lite může mít hardware z vlajkového telefonu Mate 20 a tím pádem bude patřit do vyšší střední třídy. Jsou to však jenom spekulace, protože podle všeho má mít telefon kovový vzhled, zadní snímač otisků prstů a duální fotoaparát na zadní straně. Taktéž máme informace o tom, že by měl být tenčí a zároveň rámeček okolo telefonu bude taktéž menší.

Co se týče čipu, tak by měl Mate 20 Lite disponovat Kirin 710.

Test Geekbench

Nejnovější test na Geekbench potvrzuje právě použití Kirin 710. Osmijádrový procesor a 12nm výrobní proces. Modelové označení telefonu Huawei SNE-LX1.

Geekbench test Huawei Mate 20 Lite

Geekbench test Huawei Mate 20 Lite

Čip Kirin 710 disponuje 4x Cortex-A73 výkonové jádro a 4x Cortex-A53 efektivní jádro. GPU je ARM Mali-G51 MP4.Čip disponuje také rozpoznávacími schopnostmi díky AI funkci. Samozřejmostí je nová GPU Turbo technologie. Mate 20 Lite bude mít podle testu 4GB RAM.

Stále však nevíme, kdy se telefony Mate 20 objeví na pultech.  Avšak tuto informaci se asi dozvíme po 31. srpnu z IFA 2018 z Berlína.

Zdroj