Vypnout reklamy

Huawei Mate 20 Pro získalo 109 bodů v DxOMark

Vydáno dne: 20.1.2019

Známý testovací server fotoaparátů otestoval telefon Huawei Mate 20 Pro. DxOMark publikoval informaci, že telefon obdržel skóre 109 bodů. Jedná se technicky o největší bodové skóre, které DxOMark rozdalo. Nicméně skóre je podobné s telefonem Huawei P20 Pro. Rozdíl je jenom v efektu bokeh (rozmazané pozadí), kde je skóre 60 bodů a tedy o 10 […]

Známý testovací server fotoaparátů otestoval telefon Huawei Mate 20 Pro. DxOMark publikoval informaci, že telefon obdržel skóre 109 bodů. Jedná se technicky o největší bodové skóre, které DxOMark rozdalo.

Nicméně skóre je podobné s telefonem Huawei P20 Pro. Rozdíl je jenom v efektu bokeh (rozmazané pozadí), kde je skóre 60 bodů a tedy o 10 bodů méně, než P20 Pro. Na druhou stranu telefon získal o něco více bodů v kategorií video. Přesněji v oblasti šumu a stabilizace.

Huawei Mate 20 Pro DXOmark

Huawei Mate 20 Pro DXOmark

Jako průměr získal telefon 114 bodů v oblasti fotek a 97 bodů v oblasti video. Telefon P20 Pro získalo 98 bodů v oblasti video nahrávání. Nicméně oba telefony vedou příčky v DxOMark.

Poznatky z testu

  • Expozice je o něco lepší, než u P20 Pro a iPhone XS a to ve chvíli, kdy je světlo v pozadí (fotíte proti světlu).
  • Ostrost je poněkud menší, než je tomu u P20 Pro
  • Detaily jsou více zaostřené než u obou P20 Pro a iPhone XS
  • Nicméně detaily na fotografiích P20 Pro jsou stále dobře zobrazené v 3x ZOOM než nejnovější Mate 20 Pro.
  • Bokeh efekt na P20 Pro byl o něco lepší v kvalitě zpracování, ale izolace subjektu byl lepší na Mate 20 Pro (to znamená lepší ořez subjektu od pozadí).
  • Nicméně asi reálný kompliment pro telefon je v oblasti stabilizace. Dynamický rozsah však není nejlepší oproti P20 Pro.

Nicméně i tento test berte s rezervou. V dnešních dnech jsou fotoaparáty v chytrých telefonech natolik komplexní, že mají spoustu proměnných, které by se musely otestovat, že opravdovou kvalitu fotoaparátu pozná už jenom samotný uživatel.

Nicméně rozdíly mezi kvalitními fotografiemi se ztenčují. Určitě pamatujete na dobu tlačítkových telefonu, kde se více méně dívalo pouze na velikost MPx. Nicméně to není ten nejdůležitější faktor, protože jak jsme již řekli. Senzory telefonu jsou mnohem více profesionální.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Huawei Mate 20 X je v TOP 20 na DxOMark
Huawei Mate X

Huawei Mate 20 X se objevil na DxOMark v testu fotoaparátu. I přesto, že Mate 20 X používá stejný hardware, Přečíst si více

Huawei Mate 20 X (5G) konečně v prodeji
Huawei Mate 20 X (5G)

Huawei Mate 20 X (5G) k dispozici v prodeji v UAE a Amazon Italy za 1099€. V Itálií je již Přečíst si více

Huawei Mate 20 X 5G v ČR

Huawei Mate 20 X 5G v České republice od poloviny července k před-objednání. Telefon má čip Kirin 980 a pokročilé Přečíst si více

Huawei Mate 20 X 5G
Huawei Mate X - ohebný telefon

Nový telefon Huawei Mate 20 X dorazí na trh v červnu a to zároveň s telefonem Mate X. Nicméně 5G Přečíst si více