Vypnout reklamy

Huawei Mate 30 a Mate X naprosto bez Google obchodu a jeho služeb. Podle analytiků budou prodeje Huawei zasáhnuty na 30% dolů.

Minulý měsíc jsme již informovali o tom, že Huawei Mate 30 nebude mít služby Google a dnes máme potvrzenou další informaci, kde figuruje další chytrý telefon a to je Mate X.

Google Play Huawei
Google Play Huawei

Právě na tyto dva telefony Mate 30 a Mate X nebude Google poskytovat služby, jako je třeba Google obchod. To znamená, v telefonu nenalezneme Chrome, Gmail, YouTube, Mapy a další věci. Právě ztráta Google obchodu je asi to největší, protože je zde spousta aplikací třetích stran.

Avšak Mate 30, Mate 30 Pro, Mate X stále budou fungovat na Androidu, ale jen ve své open source verzi, takže ne v takové verzi, kterou Google spravuje a certifikuje.

Tohle všechno je kvůli zákazu US vlády na stranu Huawei. Nikdo nesmí s Huawei spolupracovat, ani podávat licence. Problémem tak budou jejich prodeje, které dostanou tvrdou ránu.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.