Vypnout reklamy

Minulý měsíc jsme již informovali o tom, že Huawei Mate 30 nebude mít služby Google a dnes máme potvrzenou další informaci, kde figuruje další chytrý telefon a to je Mate X.

Google Play Huawei
Google Play Huawei

Právě na tyto dva telefony Mate 30 a Mate X nebude Google poskytovat služby, jako je třeba Google obchod. To znamená, v telefonu nenalezneme Chrome, Gmail, YouTube, Mapy a další věci. Právě ztráta Google obchodu je asi to největší, protože je zde spousta aplikací třetích stran.

Avšak Mate 30, Mate 30 Pro, Mate X stále budou fungovat na Androidu, ale jen ve své open source verzi, takže ne v takové verzi, kterou Google spravuje a certifikuje.

Tohle všechno je kvůli zákazu US vlády na stranu Huawei. Nikdo nesmí s Huawei spolupracovat, ani podávat licence. Problémem tak budou jejich prodeje, které dostanou tvrdou ránu.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.