Vypnout reklamy

Huawei Mate 30 s novým technologickým čipem

Nový technologická výroba čipu Kirin 985 bude mít za následek navýšení hustoty tranzistorů a tím zvýšení výkon a snížení spotřeby energie.
Nový inteligentní čip pro Mate 30

Nová technologie v čipu, který bude v telefonu Huawei Mate 30 má zvýšit výkon. Jedná se o technologií, pomocí které je nový čip vyroben a jedná se o ultrafialová litografie (EUV). Používá se světlo k leptání uspořádání tranzistorů na křemíkovou desku.

Pokud si myslíte, že pouhou změnou technologie nemůže být dosaženo lepšího výkonu, tak se mýlíte. Třeba čipová sada Apple A12X na tabletech má 10 miliard tranzistorů bez použití EUV. S novou technologií by se dalo umístit o 20% více, což má za následek vyšší výkon a nižší spotřebu (důvodem je uchovávání energie v tranzistorech -> pokles využití energie z baterie).

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Technologie EUV bude ukazovat svou schopnost v následujících generací čipů (5nm a níž), protože na čipech 7nm nedokáže ukázat svůj potenciál. Avšak podle Moorového zákona se již výrobci dostávají na samotný strop fyzických vlastností a proto se může stát, že zvyšování počtu tranzistorů dosáhne svého maxima. Právě EUV má v tomto problému ještě pomoci.

Čip Kirin 985 se dostane na trh během první poloviny tohoto roku. Avšak s telefony Huawei P30 určitě nedorazí, protože představení je 26. března. Věříme, že právě Mate 30 bude mít čip Kirin 985.

Zdroj