Huawei Mate Xs oficiálně

Huawei Mate Xs je takový upgrade telefonu Huawei Mate X z minulého roku. Nicméně je bez Google služeb a tak může se stát, že mimo Čínu bude telefon neprodejný.

Huawei Mate Xs

Huawei poprvé představilo skládaný telefon Mate X minulý rok na MWC a i přes delší zpoždění se telefon ocitl na trhu. Společnost se rozhodla vydat další verzi a to Mate Xs.

Nový skládaný telefon dorazil s Kirin 990 5G čipem, vylepšenou strukturou telefonu, lepším systémem chlazení. Mezitím co kamera a design telefonu zůstaly téměř nedotknutelný.

Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Mate Xs má navíc dvou vrstvé sklíčko přes ohebný OLED displej. V případě, že telefon rozevřete, tak máte k dispozici displej o velikosti 8 palců s rozlišením 2480 x 2200px.

Ve složené formě pak dostanete 6.6 palcový displej s poměrem stran 19.5:9.

Fotoaparát

Huawei Mate Xs40MPx hlavní fotoaparát, 8MPx teleskopickou kameru s optickým stabilizátorem obrazu a 16MPx širokoúhlý senzor. Nechybí ani ToF senzor pro ještě lepší detekci bokeh efektů.

Není zde přední selfie kamera. Selfie fotky si můžete udělat tak, že telefon složíte.

Telefon nabídne 4500mAh baterií a 55W rychlou nabíječku.

Bez Google služeb

Huawei Mate Xs dorazí s EMUI 10 založený na Android 10, avšak bez Google služeb. Huawei však má svůj ekosystém zvaný Huawei Mobile Services. Nicméně stále tady chybí několik aplikací.

Telefon ve variantě 8/512GB bude stát 2499€ a prodávat se začne tento měsíc.