Huawei Mate Xs v ČR

Nový telefon Huawei Mate Xs je oficiálně k dispozici v České republice. Nový telefon nabídne senzační podívanou s přepracovaným displejem.

Huawei Mate Xs

Huawei představil Mate Xs jako další revoluční skládací telefon, který vychází z Mate X. Je plný nejnovějších technologií a tím je Kirin 990 5G s designem Falcon Wing.

S Huawei Mate Xs získáte velký displej s 8 palci FullView. Navíc závěs, který je vyroben z kovu na bázi zirkonia je trvanlivější a umožní rozložení telefonu o plných 180 stupňů.

Kvalitní displej

Displej je vybaven dvouvrstvou strukturou. Displej by tak měl vydržet opravdu hodně. Krom toho má dosahovat vynikající kvality obrazu, sytosti barev a jasu.

Huawei Mate Xs je výkonný chytrý telefon s duální obrazovkou. Je zde i nové chlazení, které využívá flexibilní grafen. Pokrývá tak celou plochu povrchu.

Speciální anténní systém 5G Huawei Mate Xs je příkladem firmy, jak vedou technologií 5G.

Čip

O vše se stará silný čip Kirin 990 5G s dvěma jádry Cortex-A76 a další dvě velká jádra Cortex-A76. Ekonomická jádra jsou Cortex-A55 s frekvencí 2.86GHz.

O grafiku se pak stará 16jádrové GPU Mali-G76 a AI odbavuje NPU jednotka na architektuře Da Vinci.

V čipu je zabudovaný 5G modem s lepší účinnosti a nižším tepelným výkonem. Podporuje široké spektrum i Dual SIM dual SIM 5G + 4G

Fotoaparát

Fotoaparát telefonu Huawei Mate Xs má čtyři senzory, kde hlavní kamera má 40MPx, 16MPx širokoúhlá kamera, 8MPx teleobjektiv a 3D snímač hloubky. Systém podporuje OIS a AI obrazovou stabilizaci s až 30x hybridním ZOOM.

Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs přináší revoluci v kategorií selfie a umožňuje uživateli využívat všech čtyř kamer.

Skládací telefon podporuje multi-window. Text, obrázky a dokumenty budete snadno přenášet mezi sebou. Dok v dolní části obrazovky pak poskytuje prostor pro přiřazení aplikací k rychlému spuštění. Lze spustit i třetí aplikaci v plovoucím okně.

Systém

Mate Xs běží na EMUI10.0.1 a operačním systému Android Open Source.

Huawei Mate Xs je jedno z prvních zařízení, které poskytuje přepracovanou Huawei AppGallery, tedy oficiální platformu pro distribuci aplikací Huawei.